Отримання SSL сертификатів для FATCA та IRS IDES

FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act – це закон, який регулює оподаткування іноземних рахунків. Згідно із законом FATCA все банки і інші фінансові інститути зобов'язані передавати в податкову службу США IRS дані про своїх іноземних клієнтів - номери рахунків, суми, обороти і т.д.

Фінансовим установам, в тому числі всім банкам, потрібно  придбати сертифікат для подання звітності, яка передбачена Угодою між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA). Про це також повідомляє Державна податкова Служба України. Основна мета закону - перешкодити ухиленню від сплати податків американськими громадянами, які проживають за межами США.

Для отримання доступу до середовища IDES необхідно пройти реєстрацію на офіційному сайті IDES Процедура, правила реєстрації описані в цьому документі FATCA >>>

Неофіційний переклад від 2019-09 Про податкові вимоги до іноземних рахунків >>>

Щоб зареєструватися в системі IDES, банк або інша фінансова организація також повинна мати SSL-сертифікат, який буде потрібно для аутентифікації организації, а також для захисту даних від попадання в руки зловмисників. Приватний ключ сертифіката використовується для шифрування повідомлень в IDES, а також подальшого декодування повідомлень, які передаються від відправника до IRS і назад.

Для того щоб відправляти звіти по FATCA в IRS, необхідно отримати спеціальний DigiCert SSL-сертифікат, який є довірений в IRS. Базуючись на рекомендаціях щодо FATCA  від офіційного сайту Сполучений Штатів IRS пропонуємо нашим клієнтам придбати для цієї мети сертифікати довіреного сертифікаційного центру Digicert:

Digicert Basic OV SSL

Digicert Standard EV SSL

Ви можете без сумнівів використовувівати ці SSL сертифікати акредитованого сертифікайного центру Digicert, вони рекомендовані для відправлення річного звіту в податкову службу США данными сертификатами, чтобы отправить готовый отчет в налоговую службу США.

Замовити сертифікат можна на нашому сайті, натиснувши на назву обраного сертифікату, або на спеціалізованій сторінці або  звернувшись за контактними даними

Передача даних клієнтів до Федерального податкового управління здійснюється за допомогою спеціальної веб-програми міжнародна служби обміну даними IDES (International Data Exchange Service), розробленої для захисту інформації, що передається. Ця програма сумісна з усіма сучасними браузерами.

Для того щоб мати доступ до середовища IDES потрібно пройти реєстрацію офіційному сайті IDES.

Для цього необхідно ввести дійсний глобальний проміжний ідентифікаційний номер (GIIN) і надати сертифікат.

Перейдіть на вкладку меню Enrollment (Реєстрація), в правому верхній частині сайту  знаходиться посилання на веб-програму IDES Gateway, яку може бути використано  фінансовими установами для завантажування та передачи даних, що вимагаються Законом про оподаткування закордонних рахунків, за протоколами HTTPS і SFTP. У програмі IDES можна передавати файли виключно у вигляді архівів ZIP. Як правило, архів містить 3—4 файли.

Реєстрація на сайті IDES.

  • Перейдіть на вкладку Enrollment (Реєстрація) сайту https://www.ides-support.com щоб зареєструвати адміністратора (адміністратором завжди вважається перший користувач, зареєстрований від організації на сайті IDES).
  • Оберіть тип організації: HCTA (фіскальна служба країни перебування) або FI (фінансова установа).
  • У полі Username введіть ім’я користувача, надане IRS. Перейдіть далі натиснувши Next
  • Перевірте правильність введених даних: GIIN, FI або HCTA, країна. Перейдіть далі натиснувши Next
  • Оберіть контрольні запитання та вкажіть відповіді на них.
  • Створіть профіль користувача та налаштуйте сповіщення.
  • Передайте сертифікат SSL для FATCA та IRS IDES, який має бути у форматі DER або PEM.

Права які має адміністратор FI та HCTA

•Додавання користувачів.
•Видалення користувачів.
•Оновлення сертифіката.
•Завантаження відкритого ключа IRS.
•Зміна пароля.
•Створення файлів із метаданими.

Передача звіту FATCA до IRS

У програмі IDES можна передавати файли виключно у вигляді архівів ZIP. Як правило, архів містить 3—4 файли. Насамперед усі дані передаються з фінансової установи до фіскальної служби. Фіскальна служба приймає файли та дозволяє або не дозволяє їхню передачу до Федерального податкового управління США (IRS). Фіскальна служба не може вносити жодних змін до цих даних. Файли передаються через веб-програму (IDES Gateway) або сервер SFTP.

Докладніші відомості можна знайти в офіційній інструкції
Неофіційний переклад тут

В які терміни ДПС буде визначено та оприлюднено інформацію про захищений канал передачі даних для цілей FATCA? Чи буде ДПС, як уповноважений орган, визначати порядок та вимоги роботи для фінансових агентів з захищеним каналом передачі даних для цілей FATCA? Чи буде розроблено та реалізовано інтерфейс (API) подання звітності третіми особами (АртЗвіт, Medoc і т.д.)? Скількі достатньо Банку придбати SSL-сертифікатів для можливості подання звіту про підзвітні рахунки? З ким спілкуватись по проблемним питанням? Хто є контактною особою по питанням використання системи?

Інформація на сайті міністерства фінансів

#fatca #ssl #digicert #irs #купить сертификат для fatca

upd 20.11.2020: Перенесення строків звітування про підзвітні рахунки (FATCA)

Листом від 12 листопада 2020 року Служба внутрішніх доходів США повідомила Міністерство фінансів України про перенесення для України строку подання звітів про підзвітні рахунки за звітні періоди з 2014 року по 2019 рік на 30 вересня 2021 року.

Враховуючи зазначене та положення пункту 69.8.3 статті 69 Податкового кодексу України фінансові агенти мають подати до ДПС України через систему IDES звіти про підзвітні рахунки за 2020 рік та інформацію, яка стосується звітних періодів з 2014 по 2019 роки, до 1 вересня 2021 року.

upd 19.11.2021

Служба внутрішніх доходів США (далі – СВД США) надала інформацію щодо оновлення її цифрового сертифікату.

Термін дії цифрового сертифікату FATCA СВД США закінчиться наприкінці грудня 2021 року. Щоб запобігти перериванням у поданні звітів, СВД США буде відкрито новий сертифікат/ключ, доступний для фінансових агентів для завантаження починаючи з 3 грудня 2021 року з 07:00 EST (14:00 за київським часом).

Щоб заявники мали можливість завантажити новий сертифікат, СВД США планує сповістити їх через інформаційний бюлетень FATCA.

Після 3 грудня 2021 року отримані файли звітів з FATCA мають бути закодовані новим відкритим сертифікатом, інакше ці файли створюватимуть помилки на рівні файлу «Помилка перевірки підпису».